NBB M&A Advisors 17. yılını 18 Ocak 2019 tarihinde Portekiz’in Porto şehrinde uluslararası iş ortakları ile beraber kutladı.

NBB M&A Advisors marka yöneticisi Cátia Barros, ülke yöneticileri toplantısında 2018 yılında elde edilen sonuçları analiz etti ve 2019 için hedefleri belirledi. Barros, 2018 bir başarı yılı olarak görünse de 2019 yılı için NBB’nin genişleme stratejisini uygulayacağı yıl olarak açıkladı. Toplantı esnasında 4 ülke operasyonu çeşitli ödüllere layık görüldü ve Türkiye NBB iş ortağı Ercan Aslantürk “2018 Best Partner of NBB Advisors“ ödülüne sahip oldu.

NBB M&A Advisors Türkiye partneri Ercan Aslantürk 2018 yılında Türkiye’de gerçekleştirdikleri büyüme performansı ile bu ödülü hak ettiklerini belirterek, 2018 yılında 12 milyar dolar büyüklüğe ulaşan Türkiye M&A pazarının 2019’da daha fazla ivme kazanarak 15 milyar dolar seviyelerine çıkma beklentisi içinde olduklarını ifade etmiştir. Ercan Aslantürk, Türkiye’nin hem stratejik hem de yerli ve uluslararası finansal yatırımcılar için cazibesini her geçen yıl artırdığını, bu nedenle NBB Türkiye operasyonunu diğer illere de taşıyarak daha fazla orta ve büyük ölçekli şirketler için yeni birleşme ve devralma olanakları yaratacaklarını belirtmiştir.